VII Galeria Bezdomna 2016 – oficjalnie. Data, czas i miejsce.


Oficjalnie oraz z wielką dumą podajemy dziś do Waszej wiadomości, iż tegoroczna Galeria Bezdomna w Kaliszu (2016) odbędzie się w byłym obiekcie więzienia zlokalizowanym przy ul. Łódzkiej 2. W dniach 28 i 29 maja (weekend) będzie ona dostępna dla zwiedzających. Natomiast osoby wystawiające się zapraszamy już w dzień poprzedni tj. piątek 27 maja (piątek) w celu instalacji swoich prac. Wstęp jak zwykle - bezpłatny. Co do dokładnej godziny należy się upewnić na stronie wydarzenia Facebook. Prawdopodobnie będzie to czas od godz. 10:00-18.00.

Przypominając pokrótce czym jest Galeria Bezdomna i z czym się ją je? Galeria Bezdomna nie posiada swojego stałego miejsca i stąd wywodzi się jej nazwa. Jest to galeria wędrowna - co roku staramy się ją organizować w coraz to nowszych miejscach. Zazwyczaj są to opuszczone, nieużytkowane, nieraz ukryte i tajemnicze już miejsca. Czasem pofabryczne a czasem całkowicie odmienne jak: wszelkiego rodzaju piwnice, schrony, budynki, magazyny itp. znajdujące się na terenie miasta Kalisza. Dotychczas organizowaliśmy tego typu akcje w.. kaliskiej "Piwnicy pod Aniołami" przy ul. Mostowej, w schronie przeciwatomowym przy ul. Granicznej, w byłym kinie "Apollo" przy Wale Staromiejskim, "Fabryce Pianin i Fortepianów Calisia", byłym pałacyku mieszczącym "Miejski Ośrodek Kultury" przy ul. Górnośląskiej. W tym roku będzie to gmach więzienia przy ul. Łódzkiej.

W ramach Galerii przewidziane są takie atrakcje jak:

- wystawa otwarcia "Projekt wydruki" - przeszło 50 zgłoszeń - główny hol więzienia - wystawy indywidualne fotografia/malarstwo/rysunek/rękodzieło - cele oraz biurowiec - przedstawienia teartalne, tańca i koncerty muzyczne - odbędą się na spacerniaku - wykłady artystyczne - specjalne wydzielone pomieszczenie - afterparty - miasto

Szczegółowy opis galerii znajduje się na stronie: http://bezdomna.photo.kalisz.pl/  

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych a dla osób, które już teraz nie mogą się doczekać galerii załączamy poniższy film oraz rapowy promomix wydarzenia. Widzimy się już niebawem na miejscu. HEJ!

 
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail